Z wizytą na Uniwersytecie Morskim

W dniu 26 kwietnia uczniowie kl. Ia przybyli z wizytą na Uniwersytet Morski. Na wejściu do Uczelni przywitał dzieci wilk morski. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w Sali Tradycji oraz w katedrze fizyki. Wysłuchali wykładu o miodach oraz na temat znaczenia cukrów w żywieniu. Dzieci przeprowadziły różne doświadczenia między innymi sprawdzały ile jest cukru w konkretnym produkcie, poznały różne techniki wiązania węzłów żeglarskich. Pod koniec spotkania uczniowie wysłuchali wykładu o nauce przetrwania na morzu oraz uczestniczyli w pogadance dot.bezpieczeństwa nad wodą. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, drobne upominki oraz pamiątkowe zdjęcie z wilkiem morskim.
Bardzo dziękujemy Dziadkowi uczennicy Panu Romualdowi Zabrockiemu za zorganizowanie nam wizyty na Uniwersytecie Morskim, to dzięki Jego zaangażowaniu oraz pozostałych pracowników i studentów uczelni mogliśmy wzbogacić swoją wiedzę i dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i za poświęcenie nam czasu.
Katarzyna Olszewska

Data dodania: 2024-04-28 22:14:26