Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Kryptonim Experyment

Dnia 8 grudnia 2023 roku klasa VIII A wybrała się na mikołajkowe wyjście do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Uczniowie na zajęciach pt. Kryptonim Experyment. Tajemnica wielkich uczonych II" skorzystali z szansy na rozwiązywanie zagadek logicznych, łamigłówek matematycznych oraz szyfrów do zakodowanych wiadomości. Zajęcia te poprowadzone były metodą escape room. Uczniowie wcielili się w rolę wędrowców podróżujących po świecie nauki. Przy rozwiązywaniu zagadek uczestnicy musieli wykazać się spostrzegawczością, logicznym i analitycznym myśleniem oraz umiejętnością pracy w grupie. Po warsztatach zakończonych rozwiązaniem zadania był też czas na zwiedzanie wystaw. Wyjście odbyło się w myśl Glenna Domana, że ,,Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki."
Życzymy sobie więcej takiego wspólnego czasu.

Anna Kaszubowska-Knopik
Data dodania: 2023-12-11 20:10:49