Wielka Sztuka Młodych Artystów – Henri Matisse

Po raz kolejny społeczność naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego (dzieci z przedszkola i uczniowie z klas 0–7)
realizowała projekt „Wielka Sztuka Młodych Artystów”.
Owocem tegorocznej wędrówki po świecie sztuki są prace inspirowane twórczością najsłynniejszego fowisty Henri Matisse’a. Bohaterem działań twórczych było dzieło „Czerwony pokój”, które zachwyciło uczniów zestawem barwnych, jaskrawych i żywych plam. Wnętrze pokoju rozkwita intensywnością ognistej i malinowej czerwieni. Spłaszczone formy oraz dynamiczne ornamenty roślinne wnętrza kontrastują z granatem i czernią oddając przemyślaną kompozycję.

Piękne, energetyczne prace uczniów zapraszają do obejrzenia szkolnej galerii i zachwycenia się talentem, pracowitością i zaangażowaniem młodych artystów.

Dziękujemy uczestnikom projektu i zapraszamy do podjęcia kolejnego wyzwania twórczego za rok.

Radzie Rodziców dziękujemy za finansowe wsparcie projektu.

Anna Kapuścińska, Joanna Reiter-Perdian, Małgorzata Tkaczeń

Data dodania: 2024-04-15 22:34:07