ŻYCZYMY : ) ⠀⠀ RADOSNYCH, ⠀ BEZTROSKICH ⠀ ALE ⠀ PRZEDE ⠀ WSZYSTKIM ⠀ BEZPIECZNYCH ⠀ WAKACJI. ⠀⠀⠀ WIELU ⠀ SŁONECZNYCH ⠀ DNI ⠀ SPĘDZONYCH ⠀ W ⠀ TOWARZYSTWIE ⠀ PRZYJACIÓŁ.

Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Co roku 9 maja obchodzimy święto pokoju i jedności w Europie. Upamiętnia ono rocznicę wygłoszenia historycznej deklaracji,         w której Robert Schuman przedstawił swoją wizję nowej formy współpracy politycznej w Europie. Plan Schumana uważa się za początek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.

Dla uczczenia tego święta 10 maja został zorganizowany Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, podczas którego uczennice klas  czwartych i piątych przygotowały własne interpretacje bardziej i mniej znanych piosenek, od klasyki muzyki rozrywkowej z lat sześćdziesiątych po najnowsze utwory nucone obecnie przez wszystkich.

Uczestniczki zaprezentowały własne interpretacje wybranych utworów, a publiczność świetnie się bawiła podczas słuchania, śpiewając i tańcząc wspólnie z wykonawczyniami. Poziom prezentowanych utworów był bardzo wysoki i jury w składzie: Pani Elżbieta Kucharska oraz Pani Grażyna Mercado miało wyjątkowo trudne zadanie wybrania laureatów. W efekcie burzliwych obrad nagrodzone zostały następujące osoby:

I miejsce - Aleksandra Szymańska i Laura Szymańska IVA (“A Million   Dreams”);

II miejsce   - Lena Ludwiczak IVA i Lena Wójcik IVC (“Another Love”),

- Alicja Swędzkiewicz VB („Lovely”);

III miejsce   - Zuzanna Buczkowska i Julia Cieplak IVC („Solo”);

wyróżnienie  - Julia Kęska VA („Say yes”),

- Liza Zaplotnia VB („Trymaj”),

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zabawy za rok.

Data dodania: 2024-05-21 23:30:31
Data edycji: 2024-06-29 22:49:51