Słowa piosenki towarzyszyły kończącym szkołę Absolwentom , ich Rodzicom oraz nauczycielom. Długo i wytrwale pracowaliśmy, by móc cieszyć się tą uroczystą chwilą. Z łezką w oku patrzyliśmy, jak nasi ósmoklasiści z dumą odbierają świadectwa ukończenia szkoły. Był czas na wspomnienia i sentymenty, podziękowania i życzenia.
Drodzy Absolwenci, podążajcie za marzeniami i bądźcie odważni- takie słowa do ósmoklasistów skierowała Pani Dyrektor.