Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W środę 24.04.2024 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Gdyni odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieuj Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych, szkół specjalnych oraz ośrodków szkolno – wychowawczych. Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego –                           wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.

Każdy z uczestników musiał  rozwiązać test  z zasad i przepisów ruchu drogowego. Drużyny działając wspólnie wykazywały się także wiedzą i umiejętnościami praktycznymi z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Naszą szkołę zgodnie z założeniami Regulaminu reprezentowały dwie drużyny w składzie:

(młodsza) Jagoda Cichocka (VIB), Hanna Koszykowska (VIB), Adam Klass (VIA), Hubert Kulesza (VIA)                                                     (starsza) w składzie: Xawery Orzeszka, Maksymilian Ślusarz, Stanisław Zielnica (VIIA).

Drużyna „młodsza” zajęła  1 miejsce i awansowała do etapu wojewódzkiego,

a drużyna „starsza” wywalczyła 2 miejsce.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Za zwycięzców trzymamy kciuki w etapie wojewódzkim.

Data dodania: 2024-04-24 20:47:10
Data edycji: 2024-04-24 21:01:30