MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

Dzień 9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. W świetlicy szkolnej obchodziliśmy go w piątek 23 lutego. Uczniowie zapoznali się z historią pizzy. Dowiedzieli się, że pizza choć wszystkim nam kojarzy się z Włochami, tak naprawdę wywodzi się ze starożytnej Grecji i w pierwotnej wersji był to placek posmarowany oliwą z dodatkiem czosnku i ziół. Po zdobyciu wiedzy teoretycznej , przeszliśmy do praktyki…. dzieci zamieniły się we włoskich kucharzy  i własnoręcznie wykonały ten serowy przysmak. Rozłożyły ciasto na blachy, posmarowały sosem pomidorowy oraz suto posypały serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do pieca, a jej zapach rozchodził się po całej szkole. Po upieczeniu chętni wzorem starożytnych dodali jeszcze rukolę. Najwspanialszym momentem obchodów Dnia Pizzy była oczywiście jej degustacja.  Uczcie nie było końca, poczęstowaliśmy Panie z sekretariatu, nauczycieli i pracowników kuchni. Każdy nas chwalił - co to znaczy?? – że musiała być  pyszna!

Bardzo dziękujemy naszym Panom kucharkom za pomoc i umożliwienie nam  upieczenia tego włoskiego specjału.

Nauczyciele świetlicy:  M. Abramska, M. Juszczuk, J. Perdian, I. Wiśniewska

Data dodania: 2024-02-25 21:54:53