Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Niezłomnych

W przeddzień Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych tj. 29 lutego 2024 roku, w gościnnych progach Muzeum II Wojny Światowej odbył się VI Pomorski Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Niezłomnych. Reprezentanci naszej szkoły od lat nie schodzą z podium w tych zmaganiach. Tym razem zespół uczniów SP 46 z klasy 8a: Karol Sajnaj, Niko Schueler i Jan Wojtaś zajął II miejsce. W konkursie bardzo dobrze zaprezentowali się też uczniowie z drugiej drużyny: Andrzej Graban, Adam Olechno i Michał Olechno, którzy zajęli IV miejsce. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 28 zespołów z całego województwa pomorskiego. Nasi uczniowie wykazali się bogatą wiedzą na temat historii Polski z lat 1944 - 1963. Organizatorem konkursu było Akademickie Liceum Ogólnokształcące „Lingwista” w Gdańsku.

Data dodania: 2024-03-03 15:53:16
Data edycji: 2024-03-04 20:19:53