III miejsce w Mistrzostwach Gdyni w Unihokeju Chłopców - Igrzyska Młodzieży Szkolnej

W dniu 08.11.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 37 Gdynia-Wiczlino odbyły się Mistrzostwa Gdyni w Unihokeju Chłopców. Nasza szkoła awansowała do tej fazy rozgrywek zarówno w grupie młodszej kl. IV-VI (Igrzyska Dzieci) jak i starszej kl. VII-VIII (Igrzyska Młodzieży Szkolnej). W fazie rejonowej do rywalizacji przystąpiła tylko Szkoła Podstawowa nr 20 (Wielki Kack), ale przegrała z naszą młodszą reprezentacją (0:1) jak i starszą (0:3). Teraz przyszło nam już grać prawdziwy turniej, w którym wystąpiły: SP 18 (Śródmieście), SP 28 (Babie Doły), Sp 29 (Chylonia), SP 46 (Karwiny) oraz SP 48 (Chwarzno). Nasze zmagania rozpoczęliśmy od wklalkulowanej przegranej (0:6) z SP 48, a raczej z klubem sportowym "Aligator", w którym zawodnicy z tej szkoły nacodzień trenują unihoka. Następne mecze były już rozgrywane na naszych warunkach, ale zdobywanie goli to ciężki temat. Mimo dużej przewagi, w meczu z SP 28 nie udało nam się zdobyć bramki, a za to rywal dukrotnie wyprowadził kontrataki, z których jeden zakończył skutecznym rzutem karnym. Takie porażki bolą szczególnie - ma atakujemy a oni zdobywają gole. Nasi chłopcy nie załamali się i w kolejnych meczach już odblokowali celowniki  wygrywając z SP 18 2:0 a z SP 29 3:0. To dało nam III miejsce !!!

Serdeczne gratulacje i życzenia sukcesów w kolejnych międzyszkolnych turniejach.

Naszą reprezentację stanowili:

VII A: Hubert Sawicki,

VII B: Nazar Fedyk, Jerzy Szymański,

VIII A: Leszek Borgula, Krystian Gliniecki, Oskar Miazio,

VIII B: Antoni Marczuk, Michał Pindaczek.

Data dodania: 2023-11-12 16:57:50
Data edycji: 2023-11-21 09:56:46