III Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Urodzinowe dyktando dla Gdyni”

III Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny                                         „Urodzinowe dyktando dla Gdyni”

24 stycznia br. mieliśmy zaszczyt gościć w progach naszej placówki najlepszych  znawców ortografii z 15 gdyńskich         szkół – uczniów kl.4-6 i 7-8 wraz z ich opiekunami.

Młodzi mistrzowie pióra zmierzyli się z trudnościami ortograficznymi, które zawierały dyktanda etapu międzyszkolnego. Tym razem w pamiętniku Gdyni znalazły się teksty poświęcone „królowi Kaszubów” –

Antoniemu Abrahamowi.

W 2023 roku minęło 100 lat  od śmierci tego zasłużonego mieszkańca naszego miasta.

Wyniki konkursowej rywalizacji zostaną podane do publicznej wiadomości podczas uroczystej gali – 21 lutego br., która odbędzie się w auli Akademii Marynarki Wojennej.

Trzymamy kciuki za powodzenie naszych reprezentantów, życząc także sukcesów wszystkim uczestnikom.

organizatorki konkursu – B.Jurkowlaniec, E.Stachura

Data dodania: 2024-02-04 19:45:47