GALA WRĘCZENIA NAGRÓD KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „Urodzinowe dyktando dla Gdyni”

GALA WRĘCZENIA NAGRÓD III MIEDZYSZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

„Urodzinowe dyktando dla Gdyni”

III edycja konkursu, w którym w bieżącym roku szkolnym rywalizowało       15 szkół, za nami.

21 lutego br. w auli Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczestnikom konkursu                                      ( SP 6,8,12,18,20,26,29,39,40,42,43,46,47,51,52 ).

Galę zaszczycili swoją obecnością Pan Bartosz Bartoszewicz – Wiceprezydent Gdyni oraz Pan Adam Skurat – Radny Miasta Gdyni. Wspólnie z Dyrektorem naszej szkoły wręczyli oni nagrodzonym oraz pozostałym uczestnikom etapu międzyszkolnego dyplomy i nagrody.

Wśród zwycięzców nie zabrakło naszych reprezentantów. III miejsce w kategorii klas 7-8 zajął uczeń

klasy 8 – Karol Sajnaj. W kategorii kl.4 – 6 wyróżniono Mateusza Kalisza z kl.5 oraz Leona Kulika z kl.6.

Gratulujemy naszym ekspertom z dziedziny ortografii !

Tytuł MISTRZA ORTOGRAFII zdobył uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 18 ( kategoria kl.4-6 )

oraz uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 40 ( kategoria kl.7-8 ). Gratulujemy Laureatom !!!

Gali wręczenia nagród towarzyszyło szereg atrakcji. Uczestnicy konkursu, uczniowie naszej szkoły w asyście artystów i nauczycieli oraz Dyrektora, zapalili znicze na grobie Antoniego Abrahama ( to właśnie postaci tego gdynianina poświęcony był tekst dyktanda etapu międzyszkolnego – minęło 100 lat od jego śmierci ).

Następnie wszyscy reprezentanci piętnastu szkół zwiedzali teren Akademii Marynarki Wojennej. Zobaczyli symulatory mostków wachtowych, działa okrętowe, symulator broni strzeleckiej, okręt podwodny.

Galę uświetnił występ artystów z naszej szkoły. Soliści, instrumentaliści, chór szkolny w repertuarze morskim!

DYKTANDO, KONCERT - TO DLA CIEBIE, GDYNIO, Z OKAZJI TWOICH 98. URODZIN !

Organizatorki konkursu składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli konkurs :

• sponsorom – Urząd Miasta Gdyni, Rada Dzielnicy Karwiny,
  • AMW za gościnę - Rektorowi – Komendantowi AMW Panu prof. dr hab. Tomaszowi Szubrychtowi, Panu Komandorowi Krzysztofowi Nowakowskiemu, Panu Tomaszowi Staszewskiemu;
  • za oprawę muzyczną – p.Katarzynie Rogolińskiej, naszym młodym artystom oraz naszej dzielniej ekipie technicznej;
  • za pomoc w obsłudze -uczennicom kl.6c, naszemu fotoreporterowi;
  • za wykonanie dekoracji na holu szkolnym – p.Sylwii Gawin, p.Magdalenie Abramskiej, p.Sabinie Siennicy;
  • za wykonanie ozdobnych rybek dla artystów - – p.Sylwii Gawin, p.Magdalenie Abramskiej, Dorocie Markowskiej, p.I.Wiśniewskiej;
  • za otwartość na prośby i życzliwość – p.Jankowskiej.

organizatorki konkursu : Emilia Stachura, B.Jurkowlaniec

Data dodania: 2024-02-22 21:45:51