FINAŁ KONKURSU WIEDZY O GDYNI

Już 9. raz pracownicy Biura Rady Miasta zorganizowali Konkurs Wiedzy o Gdyni. W etapie szkolnym, który odbył się on-line 30 listopada 2023 r., wzięło udział 11 uczniów z naszej szkoły. Spośród nich do półfinału miejskiego, który przeprowadzono 17 stycznia 2024 r. , zakwalifikowało się troje ósmoklasistów: Anna Rodowska, Adam Olechno i Michał Olechno. Następnie wyłoniono najlepszą dwunastkę uczniów z całej Gdyni, w tym dwoje z naszej szkoły. Tym razem szczęście dopisało Ani Rodowskiej 8b, która do finału dostała się trzeci raz i debiutującemu w tych zmaganiach Adamowi Olechno 8a. Dnia 22 marca finaliści spotkali się w gościnnych progach PPNT, aby sprawdzić swoją wiedzą o „Małej Ojczyźnie”. Zawodnicy odpowiadali na różnorodne pytania dotyczące naszego miasta, rozpoznawali na zdjęciach pomniki, lokalizowali na mapie poszczególne dzielnice, dopasowywali informacje do postaci zasłużonych gdynian, wykazywali się wiedzą o zabytkach gdyńskiego modernizmu oraz o ważnych wydarzeniach z historii naszego miasta. Na zakończenie konkursu  Ania Rodowska odebrała nagrodę za zajęcie 4. miejsca.  Gratulujemy!

Data dodania: 2024-03-22 21:15:40
Data edycji: 2024-03-24 18:05:47