Dzień Pluszowego Misia

Dnia 24 listopada w piątek świętowaliśmy urodziny Misia. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola z ulubionym pluszakiem. Dzień rozpoczęliśmy od zaśpiewania "Sto lat" dla misiów. Następnie wspólnie z innymi grupami obejrzeliśmy na tablicy multimedialnej film pt. "Historia Dnia Pluszowego Misia". Podczas filmu dzieci mogły rozwiązywać zagadki dotyczące znanych misiów, dowiedziały się też, jak żyją prawdziwe misie. Po filmie oglądaliśmy prezentację multimedialną, gdzie mogliśmy utrwalić misie bajkowe i prawdziwe. W ramach integracji grup zatańczyliśmy do piosenki "Misie dwa" oraz "Jadą, jadą misie". Po wspólnym misiowym spotkaniu udaliśmy się do swojej sali, w której przedstawiliśmy wszystkim swoje misie. Pokazaliśmy misiom naszą salę oraz zabawki, zapoznaliśmy misie z naszymi zasadami. Ćwiczyliśmy pojęcia matematyczne, kształtowaliśmy umiejętności klasyfikacyjne oraz przeliczaliśmy nasze misie. Mogliśmy również pobawić się w zabawy z języczkiem, zlizując miód z talerzyka. Wykonaliśmy pracę plastyczną pt. "Obrazek misia", a za wykonane zadania otrzymaliśmy misiowe medale i dyplomy. Na koniec wspólnie śpiewaliśmy piosenki o misiach podczas zabaw swobodnych z naszymi kochanymi pluszakami. To był naprawdę bardzo udany dzień!

Data dodania: 2023-12-03 13:22:29
Data edycji: 2023-12-03 13:36:58