''Czyste powietrze wokół nas''

W dniach  19.02 – 23.02 2024 (tydzień profilaktyki w szkole) uczniowie z naszej świetlicy we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdyni po raz kolejny przystąpili do programu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas”.

W ramach programu dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, podczas których poznały źródła powstawania dymu, poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą rodzajów i przyczyn jego wydobywania się.  Chcąc wyjaśnić dzieciom, tak złożone zjawisko wykonaliśmy eksperymenty: „Co to jest powietrze”, „ Jak powstaje smog”. Uczniowie  mogli się przekonać, że dym nie znika i wydziela przykry zapach.   Dzieci chętnie angażowały się w zajęcia oraz przeprowadzone doświadczenia.  Na zakończenie obejrzały film edukacyjny „Książę i Smog” oraz wykonały pracę plastyczną pt. „SMOK”.

Nauczyciele świetlicy:  M. Juszczuk, A. Kapuścińska, J. Perdian, I. Wiśniewska

Data dodania: 2024-02-25 21:49:52