Uwaga Rodzice! 29 maja rozpocznie się elektroniczna rekrutacja uzupełniająca do Przedszkola nr 57 oraz zerówki w Szkole Podstawowej nr 46. Kliknij w ten pasek, aby dowiedzieć się więcej!

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Złote medale na zawodach lekkoatletycznych

Złote medale na zawodach lekkoatletycznych

 16 maja 2023 r. na stadionie Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdyni-Chwarzno odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lekkoatletyce. Nasza skromna, 10 osobowa, reprezentacja uzyskała fenomenalne wyniki zdobywając 6 złotych medali i 1 brązowy. Nasi uczniowie jak przystąpili do rywalizacji, od razu pokreślali swoją dominację w danych konkurencjach.

 

Zaczęliśmy od złotego medalu Pawła Wojtkuna (VIII C) w pchnięciu kulą, a mógł w tej konkurencji stanąć na podium również Hlib Hetmanskyi (VIII E), który zajął IV miejsce, zajmując III miejsce  jeszcze przed ostatnim rzutem, ostatniego zawodnika. Następnie odbywały się biegi długie, w których .... a jakże zdobyliśmy również złote medale. Najpierw w biegu na 600 m bezkonkurencyjna była Maja Kaczmarek (VIII E) a chwilę później, w również dobrym stylu, wygrał bieg na 1500 m Michał Borzecki (VIII C).

 

Było nieźle, ale zawody trwały dalej. Kolejną konkurencją był bieg na 300 m dziewcząt i ponownie uczennica SP 46 nie dała szans rywalkom. Była to Natalia Bielicka (VIII B), która oprócz złota w tej konkurencji, zdobyła chwilę później taki krążęk w skoku w dal. Ta dziewczyna to chodzące "złoto", bo nie tak dawno zdobyła medale w zawodach karate. Nasza drużyna się rozkręcała. Teraz skok wzwyż chłopców: a jakże złoty medal Maksyma Timofieieva (VIII D), a mógł być jeszcze medal Hliba Hetmanskiego (VIII E), ale zakończył rywalizację na IV miejscu.

 

Po tej konkurencji szybko przemieszczaliśmy się na skok w dal chłopców. Już na próbnych skokach było widać, że mamy silne nogi. Niestety ostatecznie tylko jeden medal, brązowy, Maksyma Timofieieva (VIII D), ale Bartosz Falk (VIII C) był IV a Bruno Godlewski (VIII E) był V. Gratulujemy i życzymy udanych występów na Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Słupsku!

Data dodania: 2023-05-18 08:46:28
Data edycji: 2023-05-21 15:39:08
Ilość wyświetleń: 160

Gdynia jest najlepszym interesem, jaki kiedykolwiek Polska mogła zrobić...

Franciszek Sokół
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej