Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

We wtorek 09.05.2023 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Gdyni odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych, szkół specjalnych oraz ośrodków szkolno – wychowawczych. Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego – wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.

 

Konkurs ten był etapem Powiatowym i był eliminacją do Wojewódzkiego Ogólnokrajowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.  Przewodniczącym Komisji był pan Marek Ścibor (Wizytator Kuratorium Oświaty w Gdańsku). Każdy z uczestników musiał  rozwiązać test  z zasad i przepisów ruchu drogowego. Natomiast umiejętności praktyczne zostały sprawdzone w trakcie pokonywania toru przeszkód. Dodatkowo reprezentant danej drużyny musiał wykazać się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Naszą szkołę zgodnie z założeniami Regulaminu reprezentowały dwie drużyny (młodsza) w składzie: Jagoda Cichocka (VB), Marianna Skurat (VB), Paweł Brzuchalski (VA), Bartosz Markowski (VA) i (starsza) w składzie: Gabriel Klimczyk, Adam Olechno, Jan Wojtaś (VIIA). Drużyna „młodsza” wywalczyła miejsce 3 a drużyna „starsza” miejsce 2. Zwycięstwo przypadło Gospodarzom turnieju. Uczestnikom gratulujemy SUKCESÓW, jesteśmy z Was dumni.  

 

Monika Łuszczyk,  Joanna Reiter – Perdian

(nauczyciele posiadający specjalistyczne przeszkolenie z zakresu ruchu drogowego)                                                                                                                        

Data dodania: 2023-05-09 22:12:26
Data edycji: 2023-05-10 10:23:23
Ilość wyświetleń: 274

Gdynia jest najlepszym interesem, jaki kiedykolwiek Polska mogła zrobić...

Franciszek Sokół
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej