Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września po raz trzeci w świetlicy obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywania przyjemności z czytania i słuchania. Pamiętajmy, że czytanie rozwija pamięć i wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, a także buduje więzi międzyludzkie.                                                                                                                                     Tym razem czytałyśmy dzieciom fragmenty z książki W. Cichonia „Cukierku, Ty Łobuzie!”. Opowiada ona o bardzo ważnej dla dziecka przyjaźni z czworonogiem. Futrzasty łobuziak staje się najukochańszym domowym pupilem, bez którego żaden członek rodziny (nawet tata!) nie wyobraża sobie życia. Po wysłuchaniu fragmentów tekstu dzieci wykonały prace plastyczne.

Nauczyciele świetlicy: A. Kapuścińska, M. Juszczuk, J. Perdian

Data dodania: 2023-11-05 17:11:19