Narodowe czytanie 2023

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy po raz kolejny od  akcji „Narodowe Czytanie”. W piątek 8 września 2023 roku nauczyciele świetlicy wraz z uczniami spotkali się na holu szkoły przy symbolicznej chacie i wspólnie przeczytali wybrane fragmenty lektury „Nad Niemnem”. Powieść Elizy Orzeszkowej została wybrana przez Parę Prezydencką z uwagi na tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodziliśmy w tym roku. Następnie przedstawiłyśmy wybrane  opisy przyrody, które są w ważnym elementem znaczeniowym powieści i zajmują w niej wiele miejsca. Eliza Orzeszkowa za ich pośrednictwem stworzyła niezwykle dokładną i malarską konstrukcję świata przedstawionego podkreślając  jego piękno i silny związek człowieka z naturą. Efektem są prace plastyczne dzieci, które w piękny sposób przedstawiły nadniemeński krajobraz. Prace uczniów zdobią hol przy sali 43. Na pamiątkę spotkania z lekturą dzieci otrzymały odbicie pamiątkowego stempla, szkoła otrzymała od Pana Prezydenta  Andrzeja Dudy i jego  Małżonki wraz ze zdjęciem z  podziękowaniem za udział w  akcji.

Koordynator Joanna Reiter-Perdian oraz nauczyciele świetlicy

Data dodania: 2023-11-05 16:52:42