ŻYCZYMY : ) ⠀⠀ RADOSNYCH, ⠀ BEZTROSKICH ⠀ ALE ⠀ PRZEDE ⠀ WSZYSTKIM ⠀ BEZPIECZNYCH ⠀ WAKACJI. ⠀⠀⠀ WIELU ⠀ SŁONECZNYCH ⠀ DNI ⠀ SPĘDZONYCH ⠀ W ⠀ TOWARZYSTWIE ⠀ PRZYJACIÓŁ.

NARODOWE CZYTANIE 2023

W tym roku szkolnym po raz kolejny włączyliśmy się do akcji Narodowe Czytanie. W piątek 8 września 2023 roku nauczyciele świetlicy wraz z uczniami zebrali się na holu szkoły przy symbolicznej chacie i przeczytali wybrane fragmenty lektury „Nad Niemnem”. Powieść Elizy Orzeszkowej została wybrana przez Parę Prezydencką z uwagi na tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodziliśmy w tym roku. Następnie przedstawiłyśmy wybrane opisy przyrody, które są w ważnym elementem znaczeniowym powieści i zajmują w niej wiele miejsca. Eliza Orzeszkowa za ich pośrednictwem stworzyła niezwykle dokładną i malarską konstrukcję świata przedstawionego, podkreśliła jego piękno i silny związek człowieka z naturą. Ich efektem są prace plastyczne dzieci, które w niezwykle malarski sposób przedstawiły nadniemeński krajobraz. Na pamiątkę spotkania z lekturą dzieci otrzymały pamiątkowy stempel, który przysłał do szkoły Pan Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką razem ze zdjęciem i zaproszeniem do akcji.

Koordynator Joanna Reiter-Perdian i nauczyciele świetlicy

Data dodania: 2023-09-17 20:24:10