Dzień Sybiraka

W niedzielę 17 września 2023 roku delegacja z naszej szkoły wzięła udział w miejskich uroczystościach patriotyczno-religijnych z okazji 84. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę oraz Dnia Sybiraka. W kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiono mszę świętą w intencji: Ojczyzny, Ofiar Katynia i Zesłańców Sybiru. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicą Armii Krajowej pod pomnik  „W Hołdzie Zesłańcom Sybiru” gdzie głos zabrali: prezes Gdyńskiego Koła Sybiraków pan Waldemar Świto, przewodnicząca Rady Miasta – pani Joanna Zielińska, pani poseł - Dorota Arciszewska Mielewczyk oraz zaproszeni przedstawiciele organizacji społecznych. Uroczystości uświetniła Kompania Reprezentacyjna Marynarki Wojennej RP oraz Orkiestra Marynarki Wojennej.

Społeczność szkolną reprezentowali uczniowie z klas ósmych oraz poczet sztandarowy. Opiekunem grupy była pani Wioletta Mierzejewska – nauczycielka historii. Na zakończenie uroczystości delegacja ZSP nr 4 złożyła kwiaty pod pomnikiem, aby uczcić pamięć „Tych, którzy na zawsze zostali na Nieludzkiej Ziemi”.

Data dodania: 2023-09-17 20:11:44
Data edycji: 2023-10-22 21:41:45