Wycieczka na Farmę Alexa do Charbrowa

23 maja wszystkie grupy z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę do Charbrowa na Farmę Alexa. Już sam przejazd autokarem był dla dzieci fascynujący.

Pod opieką pani farmerki wzięliśmy udział w warsztatach pt. "Młody rolnik", podczas których dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca w ogrodzie i jak o niego dbać. Poznaliśmy podstawowe narzędzia niezbędne do pracy w ogrodzie, dowiedzieliśmy się, jak sadzić warzywa, pieliśmy i podlewaliśmy ogródek. Mogliśmy również zobaczyć, jakie warzywa i owoce rosną u Alexa. Mieliśmy okazję poznać zwierzęta, mieszkające na farmie oraz wspólnie podjąć się ich karmienia. Dzieci chętnie głaskały króliki, osiołki i kozy. Zobaczyliśmy również alpaki, kury, owce, kucyki. Poza tym zwiedziliśmy całą farmę, na której było mnóstwo maszyn rolniczych w formie placu zabaw: huśtawki, zjeżdzalnie. Pan farmer przewiózł nas swoim traktorem, co było wielką frajdą na wszystkich dzieci, siedzących na przyczepkach. Zabawa w stogu siana, przejazd torem wyścigowym na traktorkach i gokartach, rollercoasterem napędzanym mięśniami, skakanie na dmuchanych poduchach, zabawy w wykopaliskach, gry zręcznościowe z piłkami, tor przeszkód, gry wiejskie i inne atrakcje były świetną okazją do spędzenia wspólnie czasu i integracji grupy.

W południe odwiedził nas sam Alex, który zaczarował dzieci swoim występem. Było mnóstwo zabawy, ruchu i tańca. Na szczęście pogoda nam dopisała. Dzieci wróciły z wycieczki zmęczone, ale bardzo zadowolone, bogate o nowe, ciekawe doświadczenia, z których wyniosły dużo ważnych informacji.

Data dodania: 2024-05-30 12:44:39
Data edycji: 2024-05-30 13:30:16