ŻYCZYMY : ) ⠀⠀ RADOSNYCH, ⠀ BEZTROSKICH ⠀ ALE ⠀ PRZEDE ⠀ WSZYSTKIM ⠀ BEZPIECZNYCH ⠀ WAKACJI. ⠀⠀⠀ WIELU ⠀ SŁONECZNYCH ⠀ DNI ⠀ SPĘDZONYCH ⠀ W ⠀ TOWARZYSTWIE ⠀ PRZYJACIÓŁ.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Witaminki, witaminki...

Witaminki, witaminki...

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o warzywach w ogrodzie. Dowiedzieliśmy się, gdzie rosną warzywa, jakie witaminy i minerały posiadają warzywa i wspólnie doszliśmy do wniosku, że warzywa są źródłem zdrowia i dostarczają nam wielu wartości odżywczych.  Poznaliśmy również sposoby wykorzystania warzyw podczas posiłków - wiemy, że można je jeść zarówno na surowo, jak rownież poddać obróbce termicznej. Bawiliśmy się warzywami, klasyfikując je kolorami i grupami, przeliczaliśmy je i rozpoznawaliśmy po kształcie, nazywając je poprawnie.

Wszyscy wiemy również, że z warzyw można przygotować pyszne surówki, sałatki, soki warzywne, a także dodać je do zupy czy sosów. My z pomocą naszej Pani wykonaliśmy w przedszkolu sok marchewkowo-jabłkowy, przynosząc do przedszkola marchewki i jabłka. Przy okazji tworzenia soku dowiedzieliśmy się, czym jest sokowirówka i do czego służy oraz otrzymaliśmy instrukcję używania maszyny, by były bezpiecznie.

Nasz sok  miał piękny kolor i wyszedł tak pyszny, że nie brakowało chętnych na dokładki. Wszystkie dzieci odważyły sie go posmakować i widać było, że im smakowało. Same witaminki!

Data dodania: 2023-10-18 06:33:12
Data edycji: 2023-10-18 06:43:14
Ilość wyświetleń: 134

Gdynia jest najlepszym interesem, jaki kiedykolwiek Polska mogła zrobić...

Franciszek Sokół
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej