Światowy Dzień Mycia Rąk

W minionym tygodniu 15 października obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Mycia Rąk. Była to świetna okazja do przypomnienia sobie zasad prawidłowego mycia rąk i dbania o higienę całego ciała. Utrwaliliśmy etapy mycia rąk, jednocześnie wyganiając wszystkie wirusy i bakterie z naszych dłoni. Tańczyliśmy i śpiewaliśmy piosenki, które miały nam przypomnieć o konieczności częstego mycia rąk oraz wykonaliśmy plakaty naszych rączek. Przypomnieliśmy sobie również, kiedy należy myć ręce, by wirusy nas omijały oraz jakie choroby pojawiają się, gdy zapominamy myć ręce.

Od teraz na pewno przedszkolaki będą częściej pamiętały o myciu rąk. Każde dziecko jednogłośnie powiedziało -  "Wirusy uciekajcie, bawić nam się dajcie!".

Data dodania: 2023-10-23 13:55:17
Data edycji: 2023-11-09 10:08:04