Strażacy w przedszkolu

W poniedziałek, odwiedzili nas goście z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Ciekawie opowiedzieli o pracy strażaka, zaprezentowali  strój i podręczny sprzęt strażacki. Przedszkolaki dowiedziały się, że praca strażaka polega na gaszeniu pożarów i przeprowadzaniu sprawnej ewakuacji oraz na udzielaniu pomocy w wypadkach samochodowych, przyjmowaniu zgłoszeń, dbaniu o swój sprzęt i wykonywaniu poleceń przełożonych. Młodzi kandydaci na strażaków zapoznali przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, przypomnieli numery alarmowe oraz zademonstowali udzielanie pierwszej pomocy. W podziękowaniu za spotkanie przedszkolaki wręczyli gościom dyplom przyjaciela przedszkola, laurkę i własnorecznie wykonany prezent - wóz strażacki.

Data dodania: 2024-06-11 19:45:53
Data edycji: 2024-06-11 20:53:41