Pierwszy Dzień Jesieni

Dnia 25 września do naszego przedszkola zawitała Pani Jesień, która pozostawiła po sobie ślad w postaci listu skierowanego do dzieci. W liście odniosła się do zmian, które powoli zachodzą w przyrodzie i zwiastują jesień. Poprosiła dzieci o rozpoznanie tych zmian i wykonanie zadań. Dzieci z chęcią zabrały się do pracy i poszukiwały ich w przyrodzie.  Jednym z zadań były zagadki o jesieni, w których przedszkolaki poradziły sobie bez zarzutów. Oglądały bajkę pt. "Jesienne zmiany", słuchały wiersza jesiennego, opowiadały o obrazku Pani Jesieni, tańczyły taniec jesienny z kolorowymi listkami, naśladowały dźwięki przyrody, bawiły się darami przyrody, klasyfikując je wg koloru i nazwy, a na koniec poszukiwały darów i zwiastunów jesieni na placu zabaw, które Pani Jesień pogubiła, idąc do przedszkola. Tego dnia była dobra zabawa i mnóstwo wrażeń, a słoneczna pogoda sprawiła, że jesień wyglądała jeszcze piękniej.

Data dodania: 2023-09-30 09:01:05
Data edycji: 2023-09-30 09:10:29