Oswajamy złość

Emocje, jakich doświadczamy w codziennym życiu, są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Dlatego też Elfy postanowiły systematycznie poznawać różnorodne emocje poprzez zabawy realizowane w toku codziennych zajęć, a także poprzez słuchanie bajek czytanych przez nauczyciela z serii "Świat emocji". Dzięki poznanym bohaterom i ich doświadczeniom uczymy się nie tylko rozpoznawać emocje, ale również staramy się je nazywać, co jest niezwykle trudne.

We wrześniu poznaliśmy, co to jest radość, złość, zadowolenie oraz smutek. Dzieci świetnie potrafiły rozpoznać u innych te emocje, aktywnie uczestniczyły w zabawach organizowanych przez nauczyciela. Jednak to złość okazała się dla dzieci niezwykle trudna, gdyż z wypowiedzi dzieci wiemy, że nie zawsze łatwo im ją okiełznać. Dlatego też wspólnie z dziećmi chcemy nauczyć się, jak oswajać złość i zaprzyjaźnić się z nią. Na podstawie książki pt. "Burza w słoiku" dzieci wraz z Panią wpadły na pomysł, by zrobić swój własny słoik złości, który będzie im towarzyszył w domu podczas trudniejszych chwil.

Data dodania: 2024-10-06 14:42:46
Data edycji: 2024-10-06 14:44:01