ŻYCZYMY : ) ⠀⠀ RADOSNYCH, ⠀ BEZTROSKICH ⠀ ALE ⠀ PRZEDE ⠀ WSZYSTKIM ⠀ BEZPIECZNYCH ⠀ WAKACJI. ⠀⠀⠀ WIELU ⠀ SŁONECZNYCH ⠀ DNI ⠀ SPĘDZONYCH ⠀ W ⠀ TOWARZYSTWIE ⠀ PRZYJACIÓŁ.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Ogórkowe wyzwanie - projekt ''Witaminki''

Ogórkowe wyzwanie - projekt ''Witaminki''

Leśne Ludki podjęły się kolejnego wyzwania - tym razem na naszym stole gościł ogórek Olek, bohater warzywniaka "Witaminki". Dzieci doskonale rozpoznały warzywo, przypomniały sobie, że zielone warzywa dają nam największą tarczę ochronną przed wirusami i bakteriami oraz mają dużo witamin. Poznały kilka odmian ogórków, smakowały, dotykały, a także śpiewały piosenkę o ogórku. Burzą mózgów zastanowiły się, co można ciekawego przygotować z ogórków. Wspólnie z Panią wykonały mizerię, samodzielnie krojąc i obierając ogórki, z czym doskonale sobie poradziły. Na koniec malowały paluszkami pana Ogórka, używając przy tym farby.

W tym dniu na obiad jadły zupę ogórkową, na śniadanie kanapki z warzywami (w tym z ogórkiem), na drugie śniadanie ogórki pokrojone w paski, a do drugiego dania kuchnia przygotowała ogórki korniszone. To był wspaniały dzień ogórkowy, a każde warzywne wyzwanie tylko wzmacnia naszą chęć do jedzenia warzyw dla zdrowia i siły!

Data dodania: 2024-05-30 11:03:21
Data edycji: 2024-05-30 11:23:16
Ilość wyświetleń: 42

Gdynia jest najlepszym interesem, jaki kiedykolwiek Polska mogła zrobić...

Franciszek Sokół
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej