Odwiedził nas żołnierz - tata Grzesia

Nasze przedszkole co roku zachęca rodziców do udziału w akcji "Rodzic w przedszkolu", która polega na tym, że chętni rodzice przychodzą do przedszkola, by pokazać nam, czym zajmują się na codzień, a tym samym przybliżyć dzieciom tematykę związaną z zawodami.

W minioną środę odwiedził nas tata Grzesia, który z zawodu jest żołnierzem, by zaprezentować nam swój zawód. Dzieci, w oczekiwaniu na żołnierza, stanęły na baczność, by powitać gościa. Tata Grzesia przyszedł do przedszkola w charakterystycznym mundurze i ze swoim sprzętem, z którego korzysta podczas służby. Podczas zajęć dzieci mogły dowiedzieć się, czym zajmuje się żołnierz, jak jest ubrany podczas swojej pracy oraz co jest niezbędne w pracy żołnierza. Dzieci mogły zadawać pytania, dotknąć sprzętu, przymierzyć okulary i hełm, a także otrzymały charakterystyczny kamuflaż. Pan Łukasz przeczytał nam również bajkę wybraną przez Grzesia. Z zainteresowaniem i ciekawością dzieci słuchały gościa, na koniec otrzymały poczęstunek.

Tacie Grzesia dziękujemy bardzo za poświęcenie swojego czasu oraz za chęci do pomocy w realizacji naszej akcji.

Data dodania: 2024-04-11 14:25:32
Data edycji: 2024-04-11 14:30:05