Międzynarodowy Dzień Kropki

Dnia 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji Leśne Ludki postanowiły ubrać się w kropkowe ubrania: były kropki kolorowe, kropki mające różną wielkość, kropki emotki, kropki ukryte w obrazkach i wiele wiele innych. Świętowanie Dnia Kropki rozpoczęliśmy od historii Pani Kropki, która odwiedziła nasze przedszkole i pogubiła wszystkie kropki - dzieci miały za zadanie znaleźć jak najwięcej kropek w otoczeniu. Segregowaliśmy kropki pod względem wielkości, dopasowywaliśmy je kolorystycznie. Następnie oglądaliśmy film o historii kropki - "film o Vashti" - dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że każdy z nas ma ukryty talent, a tym samym każdy jest wyjątkowy. Oglądaliśmy również film o "Dniu Kropki", z którego dowiedzieliśmy się o różnych rodzajach kropek. Porozmawialiśmy o  naszych talentach, a następnie wykonaliśmy grupową pracę plastyczną pt. "Skrzydła talentów". Dzieci bawiły się farbami, stemplując swoje kropki na skrzydłach - tworzyły kropki jednokolorowe oraz mieszały kolory, by stworzyć kropki kolorowe. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością podczas wybierania stroju, jak również podczas tworzenia prac plastycznych! Dowiedziały się o sobie mnóstwo ważnych informacji, które pomogą im wierzyć we własne siły i możliwości!

Data dodania: 2023-09-17 22:36:53
Data edycji: 2023-09-17 22:58:04