MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

Dobiegł końca projekt realizowany w naszym przedszkolu pt. " Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury". Było to wyjątkowe, ogólnopolskie wydarzenie mające na celu wzbudzić miłość do czytania już od najmłodszych lat. W projeckie wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Celami projektu było: -zachecanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom; -uswiadomienie roli czytelnictwa w zyciu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych; -tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela; -wprowadzenie dziecka w świat literatury; -budzenie zaciekawieia ksążką przez zabawy, piosenki, twórczosć plastyczną; -przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych; -propagowanie praw dziecka; -kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci;     -włącznie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego; -rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności u dzieci. Zrealizowane zostały VI MODUŁÓW projektu: I-Czytamy razem z Małym Misiem.  II-Emocje w życiu codziennym. III-Pamiętnik naszej grupy.  IV-Zmisiowane zajecia.  V-Mały Miś i zdrowe nawyki.  VI-Spacerki literackie. W trakcie realizacji projektu towarzyszył nam Miś Krzyś, który wyposażony w dzienniczek odwiedzał przedszkolaków również w ich domach. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem i sympatią ze strony dzieci, co przełozyło się na solidne i ciekawe realizowanie zadań modułowych. Efektem naszej pracy było zdobycie  CERTYFIKATU  WZOROWEJ PLACÓWKI. Wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z realizacji projektu.

Data dodania: 2023-06-29 21:19:46
Data edycji: 2023-06-29 22:39:06