ŻYCZYMY : ) ⠀⠀ RADOSNYCH, ⠀ BEZTROSKICH ⠀ ALE ⠀ PRZEDE ⠀ WSZYSTKIM ⠀ BEZPIECZNYCH ⠀ WAKACJI. ⠀⠀⠀ WIELU ⠀ SŁONECZNYCH ⠀ DNI ⠀ SPĘDZONYCH ⠀ W ⠀ TOWARZYSTWIE ⠀ PRZYJACIÓŁ.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Groszkowe wyzwanie w Leśnych Ludkach

Groszkowe wyzwanie w Leśnych Ludkach

W ubiegłym tygodniu Leśne Ludki dokonały kolejnego wyzwania - tym razem bohaterem naszych działań był Groszek Gucio. Z tej okazji przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane w kolor zielony, a dzieci odwiedził Pan Groszek ze swoją opowieścią.

Podczas zajęć poznaliśmy groszek naszymi zmysłami: obserwowaliśmy, smakowaliśmy, wąchaliśmy. Oglądaliśmy film o wysiewie groszku, poznaliśmy sekrety jego uprawy, poszerzyliśmy swoją wiedzę o rodzaje groszku i zobaczyliśmy, jak wyglądają jego pnącza. Mogliśmy dotknąć i zobaczyć, jak wyglądają jego nasiona, a dzieci chętnie wypowiadały się na temat różnic między nasionami, a gotowym groszkiem do spożycia. Dowiedzieliśmy się również, jakie potrawy można przygotować, wykorzystując groszek oraz jakie witaminy w nim się kryją. Przypomnieliśmy sobie, dlaczego ważne jest spożywanie zielonych warzyw i jakie supermoce dzięki temu otrzymujemy. Bawiliśmy się groszkiem, tworząc ciekawe budowle przestrzenne wg pomysłów dzieci, a także wykorzystaliśmy go do przeliczania oraz dodawania. 

Panie kucharki z tej okazji przygotowały potrawy doskonale znane dzieciom - zupę z groszkiem oraz do drugiego dania marchewkę z groszkiem. Na koniec zajęć nasz bohater został pięknie pokolorowany.

Dzieciom bardzo zasmakował groszek, dlatego też chętnie podjadały, kiedy Pani nie widziała ;)

Data dodania: 2024-05-20 21:19:49
Data edycji: 2024-05-20 21:25:19
Ilość wyświetleń: 43

Gdynia jest najlepszym interesem, jaki kiedykolwiek Polska mogła zrobić...

Franciszek Sokół
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej