Brokułowe wyzwanie

Każdego miesiąca nasze przedszkole realizuje projekt pt. "Witaminki" pod patronatem Bliżej Przedszkola. Nasza grupa realizowała już pomidorowe wyzwanie, tym razem czas na brokułowe wyzwanie! Dnia 29 lutego Leśne Ludki przyszły ubrane na zielono. Dzień zaczęliśmy od poznania naszego bohatera Brokuła Borysa i jego piosenki. Były tańce i wspólne śpiewanie. Następnie dowiedzieliśmy się, gdzie rosną brokuły, jaką mają budowę, jakie kryją się w nim witaminy. Dowiedzieliśmy się również, jak można wykorzystać brokuła podczas przygotowywania posiłków. Pani przyniosła nam brokuły, które mogliśmy dotknąć, obejrzeć, porównać ich wielkość i kształt. Tego dnia kuchnia przygotowała zupę krem z brokułów, na drugie danie gotowane brokuły, a na podwieczorek pyszne babeczki brokułowe. Było zdrowo i zielono! Niespodziankę zrobił nam również Grześ, który wspólnie z tatą przygotował dla całej grupy zielone babeczki, za co bardzo dziękujemy. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną z Brokułem Borysem na czele, w tle słuchając poznanej piosenki o bohaterze dnia.

Kolejne wyzwanie zostało zrealizowane, a nasz warzywniak powiększył się o zielone warzywo.

Data dodania: 2024-03-05 18:22:25
Data edycji: 2024-03-05 18:27:54