Zwiedzanie Portu Lotniczego Gdańsk

Klasa 0B w Porcie Lotniczym Gdańsk

W poniedziałek 8 maja dzieci z klasy 0B wybrały się na wycieczkę po Porcie Lotniczym Gdańsk. Z panią przewodnik przeszliśmy kontrolę osobistą, tak jak każdy pasażer. Dzieci zapoznały się z zasadami zachowania na terenie lotniska i zaczęły zwiedzanie od lotniczej straży pożarnej. Ogromne wozy strażackie zrobiły na dzieciach wielkie wrażenie. Pan strażak pokazał wszystkie zakamarki wozu strażackiego i ubrał wychowawczynię klasy w strój strażaka! Radość była ogromna. Dzieci dowiedziały się, że do gaszenia różnego rodzaju pożarów używa się wody, piany bądź proszku. Potem każde dziecko weszło do ćwiczebnego samolotu stojącego obok płyty lotniska. Zabawną kolejkę dla walizek klasa zobaczyła w sortowni bagażowej. Pani przewodnik pokazała dzieciom różnego rodzaju wózki do przewożenia bagaży, autobusy lotnicze oraz specjalne igły do holowania samolotów. Dzieci miały szczęście zobaczyć lądujący na płycie lotniska samolot pasażerski. Na końcu przeszliśmy na terminal lotniczy, gdzie na swoje odloty czekali pasażerowie. To była bardzo pouczająca wycieczka.

Data dodania: 2023-05-08 19:21:53
Data edycji: 2023-05-08 22:34:32