Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Szkoła promująca zdrowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Gdyni jest placówką łączącą Szkołę Podstawową nr 46, która istnieje od 1 września 1992 roku oraz Gimnazjum nr 18 funkcjonujące od 1999 roku.
Od początku działalności naszej szkoły podejmowane były zadania o charakterze prozdrowotnym. W dniu 12 czerwca 1996 roku w wyniku złożonej przez szkołę deklaracji -
Szkoła Podstawowa nr 46 w Gdyni została przyjęta do polskiej sieci szkół promujących zdrowie.

Promocja zdrowia to jedno z zadań szkoły, dlatego postanowiliśmy włączyć się do realizacji projektu "SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE". Zakres prezentowanej w nim wiedzy dostosowany jest do możliwości intelektualnych ucznia i wzrasta z udziałem uczniów, rodziców i zapraszanych gości. Realizując program "Szkoły Promującej Zdrowie" kładziemy nacisk na  podnoszenie świadomości uczniów w obszarze zdrowia i promowania zdrowego stylu życia. Chcąc dobrze wywiązać się z tego programu przyjęto następujące zadania priorytetowe, które systematycznie realizowano na przestrzeni lat 1996 -2005. Należą do nich:

• Zapewnienie bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia  w szkole
  • Propagowanie zdrowego stylu życia
  • Włączenie społeczności lokalnej w życie szkoły
  • Podjęcie działań w zakresie profilaktyki prozdrowotnej
Data dodania: 2023-04-14 10:51:38
Data edycji: 2023-04-14 10:51:59