środa, 7 grudnia 2022 roku

Administratorem danych osobowych jest
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Gdyni reprezentowany przez Dyrektora
Pana Andrzeja Gogolę

Badanie mezoplastiku na nadbałtyckich plażach

Dodano: sobota, 13 listopada 2021 roku
We wtorek, 9 listopada, uczniowie klas 8a, 8b i 8d wyruszyli na wycieczkę do Pucka. Po dotarciu na miejsce, wzięli aktywny udział w projekcie badawczym w ramach Nauki Obywatelskiej "Badanie mezoplastiku na nadbałtyckich plażach", koordynowanym przez Centrum Nauki Experyment w Gdyni oraz Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk. Po krótkim zapoznaniu z celowością prowadzonych badań, Młodzi Gdynianie zabrali się za pobieranie próbek piasku. Udokumentowane wyniki "spaceru z sitkiem" zostały przekazane dalej do opiekunów tego ekologicznego przedsięwzięcia.

Cieszymy się, że oprócz możliwości wzięcia udziału w projekcie badawczym, dołożyliśmy swoją cegiełkę w badaniu obecności tych drobin na plaży, przyczyniając się tym samym do ochrony niektórych ptaków przed zjedzeniem przez nie kolorowych kuleczek plastiku mylonych często z jedzeniem.

Następnie wyruszyliśmy pod pomnik Józefa Hallera, gdzie odbyliśmy krótką lekcję historii, przywołując wydarzenie z lutego 1920 roku i symboliczne zaślubiny dowódcy Frontu Pomorskiego z Bałtykiem. Jak na listopad, wycieczka przepełniona nowymi doświadczeniami i sporą dawką wiedzy, odbyła się w towarzystwie niezwykle pięknej słonecznej aury.