Dzień Kolorowej Skarpetki

W dniu obchodów Światowego dnia zespołu Downa i Kolorowej Skarpetki, w naszej klasie zapanowała radosna atmosfera. Gościliśmy na zajęciach Panią Sylwię, która pracuje w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Pani Sylwia przybliżyła dzieciom różne zagadnienia związane z niepełnosprawnością. Dzięki tym zajęciom, uczniowie zdobyli nową wiedzę na temat problemów, z jakimi borykają się osoby z Zespołem Downa oraz na temat sposobów, w jakie można im pomóc i wspierać ich w życiu codziennym. Pani Sylwia opowiedziała również o sukcesach jakie odnoszą jej podopieczni. W ciągu dnia, dzieci wycinały i przygotowywały kolorowe skarpetki, które zostały użyte do dekoracji sali. Ozdoby te wprowadziły do naszej sali kolorową i przyjazną atmosferę, a jednocześnie stały się symbolem solidarności z osobami ze zespołem Downa. Na koniec spotkania prowadząca przypomniała uczniom, jak ważne jest poszanowanie i akceptacja różnorodności wśród ludzi oraz pomogła im zrozumieć, że każda osoba ma prawo do godnego traktowania i szacunku. Bardzo dziękujemy Pani Sylwii za tak cenne spotkanie i za chęć poprowadzenia zajęć.

Data dodania: 2024-03-26 20:47:20
Data edycji: 2024-03-26 20:49:04