Dzień Dziecka

1 czerwca dzieci na całym świecie mają swoje święto. W klasie 0a to był również wyjątkowy, bardzo kolorowy i radosny dzień. Dzieci w tym dniu bawiły się przy muzyce, malowały piękne obrazki na mleku, wzięły udział w zawodach sportowych. W tym dniu, również odwiedził dzieci gość specjalny - Strażnik Miejski i przeprowadził bardzo interesujące zajęcia. Dzieci między innymi dowiedziały się: jak należy zachować się w sytuacjach zagrożeń, czym zajmuje się Straż Miejska, jak należy zachować się w kontakcie z nieznajomym, jak dbać o środowisko oraz co zrobić, aby wakacyjny wypoczynek był bezpieczny. Na zakończenie spotkania Strażnik zaprosił dzieci na parking gdzie uczniowie mogli bliżej przyjrzeć się samochodowi Straży Miejskiej, poznać jego wyposażenie oraz usłyszeć, jak głośna jest syrena alarmowa. Na zakończenie tego pełnego wrażeń dnia na dzieci czekał mały poczęstunek oraz symboliczny upominek.
Katarzyna Olszewska

Data dodania: 2023-06-01 18:19:43