Wigilia Pamięci Pokoleń

W poniedziałek 18 grudnia odbyła się w naszej szkole Wigilia Pamięci Pokoleń. Honorowymi gośćmi byli członkowie Rodziny Katyńskiej z prezesem - panią Barbarą Pytko, Sybiracy z prezesem – panem Waldemarem Świto, dyrektor GODN – pan Wojciech Jankowski oraz ksiądz proboszcz - Krzysztof Czaja. Odwiedzili nas także nauczyciele i uczniowie z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 47 oraz radni miasta Gdyni. Gospodarzami spotkania byli: pan dyrektor SP 46 – Andrzej Gogola i pan dyrektor SP 47 - Krzysztof Jankowski.  W tym roku, w spotkaniu wzięła też udział liczna grupa uczniów z klas ósmych naszej szkoły, a grono pedagogiczne reprezentowały panie wicedyrektor Beata Jurkowlaniec i Ewa Madziąg, nauczycielka historii –Wioletta Mierzejewska i ksiądz katecheta – Oskar Gromacki. Dla naszej młodzieży to międzypokoleniowe wydarzenie było bardzo ciekawą lekcją historii. Stanowiło też doskonałą okazję do wspólnych rozmów i wspomnień. Uczniowie dowiedzieli się od naszych gości jak dawniej obchodzono święta, jak przeżywało się świąteczny czas na zesłaniu, a jak w czasie II wojny światowej. Nie zabrakło też ciepłych i serdecznych życzeń.  Z kolei pani Katarzyna Rogolińska zadbała o artystyczną oprawę spotkania, dzięki czemu był też czas na wspólne kolędowanie z chórem i szkolnymi muzykami. Na zakończenie spotkania, nie mogło zabraknąć drobnych upominków dla zaproszonych seniorów, przygotowanych przez panią Małgorzatę Tkaczeń, a wręczanych gościom przez harcerzy.

Data dodania: 2023-12-21 15:14:43
Data edycji: 2024-02-25 22:16:21