Ubezpieczenie

Przepisy ustawy - Prawo oświatowe nie upoważniają dyrektora szkoły, jak również innych organów szkoły (w tym rady rodziców), do podejmowania czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz uczniów. Rady rodziców nie mają upoważnienia prawnego do zawierania jakichkolwiek umów, w tym umów ubezpieczenia grupowego NNW. W obecnym stanie prawnym jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem NNW dzieci i młodzieży szkolnej jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestnika wycieczki.

W związku z powyższym Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Gdyni informuje, że w roku szkolnym 2023/2024 szkoła nie ubezpiecza uczniów oraz dzieci uczęszczających do przedszkola nr 57 od NNW. Rodzice we własnym zakresie wybierają ubezpieczyciela i sami opłacają składkę, a o powyższym proszę poinformować wychowawcę.

mgr Andrzej Gogola

Data dodania: 2023-04-14 11:17:40