ROWEROWY MAJ

„Rowerowy Maj” to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród uczniów szkół podstawowych w klasach 1-8. Gdyńskie Centrum Sportu we współpracy z Organizatorem Głównym Kampanii – Miastem Gdańsk – w 2024 roku organizuje kampanię już po raz ósmy.

Tegoroczna edycja kampanii to trzydzieści współpracujących ze sobą miast i gmin z całej Polski. Główne jej założenia to promocja aktywnego trybu życia oraz ekologicznych środków transportu, jakimi są rower, hulajnoga, rolki czy deskorolka, a także transportu publicznego.

Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje alternatywne od samochodu środki transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. W ostatniej edycji w maju odnotowaliśmy 140 450 przejazdów.

Projekt będzie realizowany w dniach od 6 do 31 maja 2024 roku.

Data dodania: 2024-05-08 00:09:37
Data edycji: 2024-05-08 00:29:34