Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Łączy nas pamięć

Łączy nas pamięć

Już kolejny raz wzięliśmy udział w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, której organizatorem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W tym roku przypada 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Od kilku tygodni uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do uczczenia tej rocznicy.

 

Na lekcjach poznawali historię narodu żydowskiego, II wojny światowej i Holokaustu. Rozmawiali o tolerancji, poszanowaniu godności drugiego człowieka, empatii, sprzeciwie wobec agresji.

 

Nauczyciele prowadzili lekcje w oparciu o scenariusze przygotowane przez muzeum POLIN. Na godzinach z wychowawcą, zajęciach plastycznych, świetlicowych uczniowie – od najmłodszych do najstarszych – składali z szablonów papierowe żonkile – symbole zbiorowej pamięci o ofiarach getta. 19 kwietnia 2023 r. – w rocznicę wybuchu powstania szkoła przybrała żółte barwy. Na holu pojawiło się wielkie serce złożone z setek pojedynczych żonkili – dzieło p.Tkaczeń (nauczycielki plastyki ) oraz wszystkich uczniów naszej szkoły. PAMIĘTAMY!

Data dodania: 2023-04-21 11:21:52
Data edycji: 2023-04-21 13:54:00
Ilość wyświetleń: 109

Gdynia jest najlepszym interesem, jaki kiedykolwiek Polska mogła zrobić...

Franciszek Sokół
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej