Dzień otwarty ZSP nr 4 w Gdyni

Za nami dzień, do którego przygotowywał się cała                                   społeczność ZSP 4 w Gdyni od dłuższego czasu.

W minione sobotnie przedpołudnie drzwi naszej placówki otworzyły się szeroko. W naszych progach witaliśmy wszystkich zainteresowanych ofertą przygotowaną  na ten specjalny dzień. Licznie przybyli goście - przyjaciele, rodzice uczniów, przyszli uczniowie i przedszkolaki z rodzicami, absolwenci szkoły.

Pracownie lekcyjne zamieniły się w laboratoria, pracownie, studia filmowe, studia nagrań, obiekty teatralne. W wielu salach prezentowaliśmy sprzęt – pomoce dydaktyczne zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Tematyczny Dzień Otwarty przebiegał pod hasłem „ W naszym szkolnym laboratorium. Zwiedzający widzieli pracę Drukarki 3 D, inteligentne roboty, klocki do programowania, sprzęt fotograficzny wykorzystujący aplikacje do animacji. Doświadczenia, eksperymenty, teatrzyk kukiełkowy, zajęcia plastyczne, konkurs karaoke, układanie puzzli, gra w szachy, kulinarna podróż po Ziemi Świętej, wizyta  w harcerskim namiocie, gry logiczne, pokazy sportowe , spacer po przedszkolu i jeszcze wiele  innych atrakcji przygotowali nasi uczniowie i nauczyciele.

Przybyli goście wsparli szkołę, kupując przygotowane przez uczniów, nauczycieli, rodziców wyroby rękodzieła oraz słodkości oferowane przez szkolną kawiarenkę.

Dzień Otwarty zakończył się koncertem piosenki „Muzyczne fale”. Piękne olejne obrazy o tematyce morskiej autorstwa p. Doroty Markowskiej – nauczyciela świetlicy stanowiły tło dla występujących.

Informacja o nowym nabytku szkoły – szafkach, które zakupiła Rada Rodziców, a które niebawem służyć będą uczniom oraz  pismo z UM Gdyni przekazane przez Radnego Rady Dzielnicy pana Adama Skurata o planowanej termomodernizacji placówki stanowiły przysłowiową „wisienkę na torcie”.

Mamy nadzieję, że nikt nie wyszedł  z murów ZSP nr 4 w Gdyni zawiedziony. Wierzymy, że wysokie miejsce             szkoły w rankingu gdyńskich placówek oraz zaprezentowana podczas Dnia Otwartego oferta pozwolą poszerzyć grono naszych przedszkolaków i uczniów.

Data dodania: 2024-03-27 11:57:27
Data edycji: 2024-04-01 18:01:09