czwartek, 2 grudnia 2021 roku

Administratorem Danych Osobowych ADO w szkole jest Pan Andrzej Gogola

Wycieczka do ZOO

Dodano: wtorek, 5 października 2021 roku
We wtorek, 5 października uczniowie klas VII a i VII b wzięli udział w wycieczce do zoo. Pobyt w oliwskim ogrodzie rozpoczęli od wspólnego wyzwania drużynowego w ramach gry terenowej dotyczącej mieszkańców gdańskiego zoo. Dzięki swojemu zaangażowaniu przy odkrywaniu kolejnych haseł, dowiedzieli się m.in., dlaczego największy przedstawiciel kotowatych, Tygrys amurski jest na skraju wyginięcia, jak surykatki radzą sobie z drapieżnikami, ile kręgów szyjnych posiada żyrafa oraz doszukali się supermocy wśród przedstawicieli niektórych gatunków.

Zrozumieli, po co rysiowi pędzelki, dlaczego fenek ma duże uszy, a także co pozwala dromaderom przetrwać długie okresy bez dostępu do wody i pożywienia. Wizyta w zoo była doskonałą okazją do powtórki wiadomości o zwierzętach, zdobytych na lekcjach biologii w klasie szóstej. Uczestnicy powrócili do szkoły w znakomitych nastrojach i bogatsi o nowe, fascynujące informacje ze świata kręgowców.

Opracowała: Angelika Reather