środa, 7 grudnia 2022 roku

Pana Andrzeja Gogolę

Od gospodarza do piekarza

Dodano: wtorek, 12 października 2021 roku
11 października uczniowie klasy III B i III D wzięli udział we wspaniałej wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym w Kiełpinie na Kaszubach. Dzieci poznały zwierzęta gospodarcze, rolnicze narzędzia, zwiedziły stajnię oraz odbyły krótki kurs odróżniania zbóż. Niezapomnianą atrakcją okazała się przejażdżka wozem drabiniastym, a także zabawa w piekarzy. Uczniowie własnoręcznie ulepili kaszubskie bułki oraz ozdoby z masy solnej. Na koniec dzieci cieszyły się z uczty przy ognisku z kiełbaskami."

Opracowała: Dorota Markowska

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego

Dodano: poniedziałek, 4 października 2021 roku
29 września 2021 nasi najmłodsi uczniowie odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne w Kiełpinie. Oglądali takie z brodą co robią meee, czyli kozy. Któż uwierzy, że one również produkują mleko! Zobaczyli czynność dojenia, a odważniejsi nawet spróbowali sami kozę wydoić. Dużo przyjemności mieli z podróżowania wozem zaprzężonym w dwa konie. Poznali rolnicze narzędzia oraz prawie całą prawdę o życiu na wsi. Bawili się w piekarzy - własnoręcznie ulepili i upiekli kaszubskie bułki z ciasta oraz ozdoby z masy solnej. Na końcu przyszedł czas na ucztę przy ognisku z kiełbaskami. Wiele się nauczyli i miło spędzili czas.