poniedziałek, 4 lipca 2022 roku

Pana Andrzeja Gogolę

Finał Miejskiego Konkursu Wiedzy o Gdyni

Dodano: piątek, 22 kwietnia 2022 roku
21 kwietnia w PPNT odbył się finał Miejskiego Konkursu Wiedzy o Gdyni dla uczniów klas 4-8. Organizatorem zmagań było Biuro Rady Miasta. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Anna Rodowska z kl. 6 b oraz Weronika Jakubowska z kl. 7 e. Droga do finału była długa i trudna. Najpierw dziewczęta wzięły udział w eliminacjach szkolnych, a następnie w półfinałach. Okazało się, że w finale rywalizowały z ośmioma chłopcami z innych gdyńskich szkół.

Nasze uczennice musiały: rozpoznać pomniki na zdjęciach, nazwać grafiki budynków, rozwinąć skróty gdyńskich instytucji, rozpoznać murale w przestrzeni miejskiej oraz odpowiedzieć na liczne szczegółowe pytania dotyczące Gdyni. Uczennice do konkursu przygotowała Wioletta Mierzejewska. Ostatecznie Ania zajęła IV miejsce, a Weronika VIII. Gratulujemy dziewczynkom udanego startu i życzymy powodzenia za rok!

Konkurs wiedzy o Gdyni