sobota, 21 kwietnia 2018 roku

Administratorem Bezpieczeństwa Informacji ABI w szkole jest pani Katarzyna Nowak

Wycieczka do Faktorii

Dodano: poniedziałek, 9 maja 2016 r
6 maja uczniowie klasy Ia i I e wybrali się na wycieczkę do Faktorii Handlowej - miejsca, w którym można zobaczyć, jak żyli ludzie na terenie Pruszcza Gdańskiego ponad 2000 lat temu. Uczniowie zwiedzili chatę wodza, bursztyniarza, kowala i halę targową, w której uczestniczyli w lekcji żywej archeologii. Zajęcia pt. "Czarodziejski Bursztyn" przeniosły dzieci w czasie o prawie 40 milionów lat. Poznali historię powstawania bursztynu i jego znaczenie dla człowieka od czasów starożytnych do dzisiejszych. Dzięki doświadczeniom uczniowie zajęć dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat właściwości i wykorzystania bursztynu oraz nauczyli się odróżniać prawdziwy okaz "złota północy" od sztucznego.