czwartek, 23 stycznia 2020 roku

Administratorem Danych Osobowych ADO w szkole jest Pan Andrzej Gogola

Kliknij na informację z lewej strony, która Ciebie interesuje

Czy inny znaczy gorszy?

Dodano: środa, 8 stycznia 2020 roku
W ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego "Magiczna moc bajek" czyli bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni, grupa "Leśne Ludki" zrealizowała III moduł tego projektu. Przewodnią myślą tego modułu jest odpowiedź na pytanie: Czy inny znaczy gorszy? Po przeczytaniu bajki "Brzydkie kaczątko" rozmawialiśmy na temat usłyszanego tekstu, próbowaliśmy zrozumieć pojęcia tolerancja i akceptacja - było to pierwsze zadanie tego modułu. Drugim zadaniem które wykonaliśmy, było wysłanie kartki świątecznej do Przyjaciela z daleka. Nasza kartka powędrował do przedszkola na Białorusi. Mamy nadzieję, że była to miła niespodzianka dla naszych wschodnich sąsiadów.

Magiczna moc bajek

Dodano: wtorek, 7 stycznia 2020 roku
Grupa Świetlików z Przedszkola nr 57 w Gdyni uczestniczyła w ostatnich dniach w następujących działaniach: "Kto to jest przyjaciel?" - dzieci rozmawiały na temat bajki pt. "Królowa Śniegu", odpowiadały o bohaterach, ich postępowaniu, zdarzeniach, miejscu, nastroju i uczuciach w utworze literackim: radość, smutek, strach. Dzieci wyjaśniły znaczenie słowa "przyjaciel". "Przepis na przyjaźń" - dzieci wspólnie tworzyły baśń o prawdziwym przyjacielu, następnie samodzielnie ją zilustowały.

Świąteczne spotkania z rodzicami

Dodano: sobota, 21 grudnia 2019 roku
ELFY
Dnia 10 grudnia w grupie „Elfy” odbyły się Jasełka. Na uroczystość przybyli Kochani Rodzice, Rodzeństwo i Dziadkowie. Elfy swoim występem wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Na koniec dzieci wręczyły Rodzicom świąteczne upominki. Po części artystycznej był słodki poczęstunek oraz wspólne kolędowanie. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
ŚWIETLIKI
Dnia 11 grudnia w grupie Świetlików odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe dla rodziców i ich dzieci. W miłej i świątecznej atmosferze wielu rodziców naszych przedszkolaków odkrywało swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Całe spotkanie zapoczątkował taniec „Krakowiak” zaprezentowany przez dzieci oraz wspólne odśpiewanie kolęd. Przy świątecznych dźwiękach, z pomocą rodziców powstawały kolorowe choinki, mikołaje i anioły. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc.
SKRZATY
Dnia 16 grudnia w grupie Skrzaty miało miejsce spotkanie świąteczne, na którym obecne były dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem. Spotkanie świąteczne zaczęło się od występu dzieci, które jako renifery i Mikołaje wjechały do sali, by powitać gości wesołą piosenką. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę o Mikołaju, zatańczyły taniec gwiazdek w parach, odśpiewały kolędę "Dzisiaj w Betlejem" i na koniec powiedziały wiersz z życzeniami. Po występach dzieci podarowały prezenty świąteczne dla rodziców, które wraz z Paniami przygotowały w przedszkolu. Uwieńczeniem tego spotkania był wspólny poczęstunek i kolędowanie.
LEŚNE LUDKI
Ostatnią grupą, która świętowała Boże Narodzenie z zaproszonymi gośćmi były Leśne Ludki. W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność zaprezentować owoc naszej ciężkiej pracy. Były kolędy, wierszyki czy świąteczne piosenki, a wszystko to w otoczeniu kochających rodziców i dziadków. Dzieci dały z siebie wszystko! Jesteśmy z nich bardzo, bardzo dumne. Z całego serca dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie, wsparcie podczas przygotowań i słowa uznania za włożony trud i serce.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu przede wszystkim miłości i zdrowia - reszta zawsze się ułoży.

Poprzednie wydarzenia można obejrzeć w archiwum przedszkola