niedziela, 21 kwietnia 2019 roku

Pani Magdalena Szliep

Konkurs Dramy w Języku Angielskim

Dodano: poniedziałek, 1 kwietnia 2019 roku
29 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 44 w Gdyni odbył się jubileuszowy – już piętnasty Powiatowy Konkurs Dramy w Języku Angielskim ‘We Can Speak English’ o Złote Jabłko i jak co roku, od piętnastu lat również nasza szkoła zaznaczyła swoją obecność w tym konkursie.

W tym roku naszymi reprezentantami na poziomie gimnazjum byli Julia Kazana i Mikołaj Kotarski z klasy IIIGD, którzy przedstawili swoją interpretację urywka filmu „La La Land, wraz z piosenką „City of Stars”. Jury doceniło wspaniałe wykonanie scenki i przyznało naszym uczniom II miejsce w kategorii klas gimnazjalnych. Oprócz tego Mikołaj otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora.

W kategorii szkól podstawowych naszą szkołę reprezentowały Róża Tucka i Amelia Wróblewska z klasy VIIIC, które brawurowo odegrały scenkę z musicalu ‘West Side Story’ i wywalczyły sobie trzecie miejsce. Równocześnie obie pary otrzymały dyplom za najlepszą scenografię. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mikołaj Kotarski i Julia Kazana w interpretacji urywka filmu „La La Land"...

...wraz z piosenką „City of Stars”.